Pro zamyšlení

Zvuky ze spaní...

11. března 2013 v 16:38 | Kelíns
Víte, dneska měla moje mamka dost špatnou náladu. Šlo o to, že se kvůli naší hlučné rodině vůbec nevyspala.
Brácha prý chrápal. To pro mě není žádnou novinkou, často kvůli tomu také nemohu usnout. Na internetu jsem si našla, že chrápe 24% mužů a 8% žen. Zdá se mi to jako hloupost, řekla bych, že procentová část bude mnohem větší. Mému bráchovi někdy přezdívám Princ chrapoň. Protože kdyby byla soutěž v chrápání, vsadila bych všechen svůj majetek na to, že by ji vyhrál. Půlí mě od něj metr dlouhá stěna a přesto mám někdy pocit jako by mi do ucha řvala motorová pila. Ba ne, motorová pila je o proti němu ukolébavka na spaní.
To, ale není všechno. Můj táta prý klepal do zdi. Klepal prý skoro celou noc a to opravdu neúnavně. Opět jsem si zagooglovala a našla jsem si, že zvuky pomocí těla dělá pouze 0,5% lidí. Nikdy jsem neslyšela někoho něco takového dělat. Vím, že jednou jsem v noci kopla tak silně do zdi, že jsem měla nohu několik týdnů v dlaze. Tak nevím, jestli se moje aférka počítá k "zvukům pomocí těla."
A nakonec je tu poslední věc. Já (a popírám to), jsem prý dělala ze spaní auto. Opravdu se teď musím smát. Jak někdo může dělat ze spaní auto? Nikdy jsem ze spaní nemluvila, tedy aspoň mě na to nikdy nikdo neupozornil. Ze spánku prý mluví 5% osob. Jednou jsem slyšela ze spaní mluvit svoji kamarádku. Na celé kolo řvala: "Halóóó, halóó!! Co se stalo?! Prase kozu potrkalo!". Zeptala jsem se jí proč nespí, protože mi nedocházelo, že vlastně spí. Ona si sedla a zeptala se mě. I když možná to nebylo myšlené pro mě: "Proč tady máte tolik kytiček?". Lehla si a spala dál. Přiznávám, že z ní šel dost strach, takže jsem ji pro jistotu zamkla v pokoji a šla spát do obýváku. Vzpomínám si, že na mě byla ráno naštvaná, protože jsem si nemohla vzpomenout, kam jsem dala klíč a ona musela lézt pryč oknem.
zdroj obrázku: google.com

Tak tedy nevím, možná s naší rodinou není něco v pořádku. Brácha je motorová pila, taťka neúnavně klepe do zdi a já si v noci jezdím autem. Možná, že kdybych se šla podívat za psem, chodil by po domě a tvrdil: "Já nejsem pes!" To se ale nedozvím, protože já mám v noci na spěch a jezdím si autem.


A co vy, děláte někdy ve spaní něco podobného?
Setkali jste se s někým, kdo toto dělá?

První věta velkého přátelství

19. února 2013 v 16:40 | Kelíns
Je zvláštní, jak jedna krátká věta dokáže odstartovat velké a dlouhé přátelství. Takže jsem se zamyslela jaká byla moje první věta u mých nejbližších přátel. Bohužel jsem si vzpomněla jenom na školku a základní školu. Na moje součastné nejlepší přátele z gymnázia si nemohu vzpomenout, což je škoda. Na druhou stranu alespoň na něco jsem si na něco vzpomněla.

zdroj obrázku: google.cz

Více v celém článku...

Volba prezidenta, aneb Češi stádo volů

19. ledna 2013 v 10:21 | Kelíns
Jak jistě všichni víte, blíží se druhé kolo o volby prezidenta. Možná jste tak jakojá sledovali prezidentský duel na prima family a nestačili jsem se divit.
Ne, nejde o to, že prima udělala před výsledky prvního kola něco podobného mezi Fisherem a Zemanem a teď dělá to samé se stejným názvem mezi Zemanem a Schwarzenbergem. I když přiznávám, že je to trochu, jak jen je to správné slovo? Ujetý? Ale prima je soukromá televize, takže se tím nebudu zabývat. To co mě ale opravdu dostalo bylo vyjadřování České republiky. Přiznávám, že lidé kteří tam seděli za to možná dostali nějaké ty koruny, ale opravdu až takhle? Rozsazení diváků mi přišlo poněkud- zase musím použít to slovo -ujetý! Připomnělo mi to jeden americký film, takovou kravinu. Byla v něm scéna rozhovoru mezi dvěma kandidáty na prezidenta, jedním černým a druhým bílým. Obecenstvo bylo na jedné straně bílé ne druhé opačné barvy. Vždycky když promluvil černý zatleskali mu černoši a u bílého naopak. V tom nejmenovaném filmu šlo o komedii, aby se pobavili lidé, zkrátka fikce. V našich prezidentský volbách ovšem ne. To co mě ale úplně posadilo na zem bylo, že mi to celé připadalo spíše jako fanoušci fotbalového zápasu, než kultivované české obecenstvo. Jedni začnu skandovat: "Zeman na hrad!". Druzí: "Karel je lepší!". Nemluvně o tom bučení a tleskání do proslovů obou kandidátů. Jen jim tam přidat párky v rohlíku a jako bychom byli na tom zápase. Čekala jsem kdy někdo začne dělat mexickou vlnu.
Upřímně doufám, že šlo o podplacené lidi,kterým bylo řečeno co mají dělat. Protože tohle není pro zábavu, kde si člověk může skandovat jak chce, tohle jsou kultivované volby o hlavu státu! Měli bychom si to uvědomit.

Doufám, že můj článek nikoho nepobouří, pokud ano, nebojte se napsat názor. Ale prosím, ne jako stádo volů!

Pan fyzikář

28. října 2012 v 8:57 | Kelíns
(článek přiřazen k tématu týdne-Něco je špatně)
Už třetím rokem chodím na gymnázium. A už třetím rokem nemůžu vystát našeho pana fyzikáře. Jsem přemýšliví typ, miluji matiku, chemii a dokonce i trochu fyziku. Minulý rok jsem vyhrála matematickou olympiáda a fyzikář toho využil a dal mi spočítat spoustu příkladů navíc- to je přece trest, né odměna!
Asi jistě chápete, že je ten typ, kterého nikdo nemá rád. U něj je vždy něco špatně. Například u grafu jsem napsala veličiny do špatných závorek- mají být hranaté, né kulaté.Podtrhla jsem správný konečný výsledek jednou, měl být podtržený dvakrát. Nenapsala jsem na písemku rok, pouze datum... Kdybych sem měla napsat všechno co jsem si s ním už zažila bylo by toho více než milion.
Více kliknutím na celý článek

Dlouhé nohy dojdou daleko

21. října 2012 v 9:36 | Lady Snílek
Lež má krátké nohy a daleko nedojde. Nebo je to naopak?
Určitě je několik druhů lží, ale o té o které tu napíšu ta je má opravdu hodně dlouhé. Delší než pravda.
Tohle je sice článek o alkoholu, ale musela jsem ho spojit se lží. Alkohol a lži - Pasuje to k sobě!
Byli jsme na školním výletě, bohužel jen na jednu noc. A pár spolužáků si s sebou vzalo chlast. Nedělejte ukvapené závěry, já jsem totiž nepila. Opravdu nejsem ta, co by se na školním výletě ožrala. Osobně si myslím, že alkohol ničemu nepomáhá. Já nepotřebuji pít, abych byla šťastná, já dokážu být šťastná bez toho. Ale to už jdu trochu od příběhu. Asi vám nejspíš došlo, že se tam pár mých spoložáků ožralo, nejvíce teda jedna spolužačka a moje kamarádka. Než vám to tu povyprávím chci ještě něco dodat, je to super holka a to co se stalo nebyla ona, ale alkohol. Nejdřív vám řeknu pravdu. Dala si pár sklenek slibovice a vodky. Bylo to poprvé, co se tak opila, takže jistě chápete, že to s ní nehezky zamávalo.
více kliknutím na celý článek
 
 

Reklama