Kreslím

Dala bych si kafe

2. srpna 2013 v 7:44 | Kelíns
Zdravím,
Dneska ráno jsem dostala neuvěřitelnou chuť na kafe. Znáte ten pocit, kdy se probudíte pořád máte zavřené oči a hlavou vám probleskne myšlenka? Je to první myšlenka u které jste vzhůru, ale ještě to nevíte. Je to taková ta myšlenka po které si uvědomíte, že už jste se probudili. Víte o čem mluvím? Asi ne, co? Každopádně, dneska byla moje první myšlenka: "Dala bych si kafe". Ani nevím proč zrovna to, protože mi kafe stejně nechutná. Vyskočila jsem z postele a pádila do kuchyně, kde jsem prohledala spíž, zda se tam někde neschovává kafe. Neschovávalo.
Vzpomínám si na ty doby když jsem ještě byla malá holka a něco jsem chtěla. Jestli že to bylo něco, co se nedalo splnit (A to většinou bylo), tak mi maminka řekla ať si to nakreslím. Teď když už jsem trochu starší chápu, že mě chtěla jenom zabavit, ale tenkrát jsem to brala jako kouzlo, při kterém si mohu vyčarovat, co se mi bude chtít. Takže abych to zkrátila dneska jsem si s pomocí vodovek vyčarovala kafe.
Jaká byla dneska vaše první myšlenka?
Máte rádi kafe?

Barevný portrét

22. července 2013 v 20:52 | Kelíns
Ahoj moji milí,
doufám, že si všichni užíváte prázdnin jak jen to jde.
Před pár dny jsem nakreslila tenhle portrét podle jedné fotky. Já vím, že to není nic pěkného a uměleckého. Moje tvorba se nedá srovnávat se spousty šampiónů, co také blogují. Ale víte co? Mně ani tak nezáleží na konečném výsledku, ale na tom, jak se cítím když kreslím. Připadá mi, jako by se čas zastavil. Ano, je to opravdu úžasný pocit.
A jak se cítíte vy, když něco kreslíte?

Když sním

13. června 2013 v 18:23 | Kelíns
Zdravím snílci!
Malováno pastelem. Vlevo nahoře je ústřižek fotky, ale zbytek je namalován podle mé fantazie. Mělo to být na téma "můj sen".
Co se světu touto matlaninou snažím říct? Můj snový svět se nachází vysoko nahoře v oblacích. Když jsem v něm všechny mé starosti vyprchají (vrány, které odlétají z dívky uprostřed).


Jaký ve vás budí obrázek dojem?
Jak by jste nakreslili vy svůj svět snů?

Lištička

14. dubna 2013 v 9:05 | Kelíns
Kombinace vodovek s tuší.
Šlo o to, že jsem spostu odctínů vodových barev rychle a bezmyšlenkově čmárala na papír. No dobrá, možná jsem nad tím trochu přemýšlela, ale opravdu jenom trochu. A nakonec jsem do té matlaniny namalovala hlavu lišky, aby to nebyly jenom nesmyslné barvy.

Co na to říkáte?

Loutka z emocí

25. března 2013 v 17:53 | Kelíns
Zdravím, moji věrní čtenáři!
Přináším vám další ze svých matlanin. Když jsem s tím začala, ani jsem přesně nevěděla co to bude. Nejdříve jsem se rozhodla, že to bude anime obrázek a bude vyjadřovat mé pocity. Fajn anime to není, ale mé pocity to opravdu vyjadřuje. Loutka protože jsem proti své vůli byla nástrojem situace, která právě nastala. Ruce a nohy má od sebe, protože se cítí jakoby do ní všichni viděli, a přesto nechápali to co je uvnitř schované. Oči: žlutá je to zářivá barva, červený okraj je znakem energie a nenávisti. Tyto oči budou navždy probodávat osobu, která zradila. Ačkoli na ní už nikdy nepromluvím(žádná pusa). Ty jemné barvy v pozadí znamenají, že ze mě vyprchala spousta naděje, naivity, optimismu, důvěry, štěstí i radosti.

Nebojte, cítím i svou optimistickou stránku. Na všechno se dá dívat z té lepší stránky - poučila jsem se! A díky kreslení a vypsání to ze sebe se cítím mnohem lépe. Jenom mě mrzí, že to v sobě musím dusit, hrozně ráda bych se někomu svěřila.

Nebudu už naříkat. Radši mi povězte, jestli máte nějaký lék na špatné dny. A jakou máte zrovna náladu.

Kresba tygr bílý

4. března 2013 v 16:35 | Kelíns
Je to kombinace vodovek, temper, tuše a tužky. Muším si pro příště zapamatovat to, že nejdřív se kreslí tuší. Pokud se totiž kreslí tuší na nezaschlé vodovky, tak se černá rozlije po celém obrázku. Naštěstí se mi to povedlo zamaskovat, pohroma je zažehnána a já jsem o zkušenost bohatší.

Zebra (+ zdůvodnění mé nepřítomnosti)

16. února 2013 v 10:41 | Kelíns
Zdravím,
Doufám, že jste na mě ještě nikdo nezapomněl. Kdy, že jsem to zveřejnila poslední článek? Ještě pět dní a byl by to měsíc. Takže když jsem se tu tak dlouho neobjevovala asi bych to měla vysvětlit. Hnedka po zveřejnění minulé povídky z 21.ledna jsem jela na hory pak jsem byla pár týdnů nemocná, a najednou: Prásk! Je z toho měsíc. Tak doufám, že se ne mě nezlobíte, nebo tak. A že bude návštěvnost tak skvělá jako byla do minulho měsíce.

Kreslím nočního tvora

15. prosince 2012 v 11:11 | Kelíns
(Článek je přiřazen k tématu týdne "Noční tvor")

Kreslím 11 Láska

4. listopadu 2012 v 10:00 | Kelíns
Ahoj všichni
Mám tu pro vás svoji obvyklou čmáranici živých písmenek. S tímto stylem mám pokreslené všechny sešity. Učitele nejsou moc šťastní, ale kdyby byli jejich hodiny zajímavější nemusela bych si kreslit.

Kreslím 10 Cookie Monster

30. září 2012 v 16:14 | Lady Snílek
Ahoj všichni,
Já vím, jsem děsná. Na blog poslední dobou opravdu kašlu. V minulých dnech jsem byla nemocná a vůbec se mi nechtělo. Zkusím přidávat články častěji, ale moc tomu nevěřte.
Cookie monster(sušenková příšera) určitě většina zvás zná, tohle jsem kreslila na atletických závodech. Kde jsem se nudila před disciplínou :-) Tak snad se vám líbí, když na něj tak koukám, tak dostávám chuť na sušenky...
 
 

Reklama