10 bodů, aby byl školní rok lehčí

3. září 2012 v 14:01 | Lady Snílek |  Nezařaditelné
S novým školním rokem přichází povinosti, učení, stres, pro někoho dokonce i deprese a kdo ví co ještě. A když se celé dva měsíce můžeme bezstarostně flákat, je potom pro někoho opravdu těžké zapadnout do těch starých známích kolejích- učení, úkoly, písemky... Člověk si na to během roku samozřejmě zase zvykne, ale né všichni hned od začátku. Takže je úplně nejlepší hned na začátku pořádně zabrat aby jste to nemuseli dohánět před vysvědčením. Proto jsem pro vás napsala 10 bodů jak zabrat a hodit stres za hlavu.


1.Škola je priorita číslo jedna - Vím, že je to mnohdy těžké-přátele, koníčky, zábava. Ale musíš si říct- nejdřív úkoly/učení a potom zábava! Bude se ti potom i lépa spát, když budeš vědět, že ráno ve škole nebudeš muset rychle opisovat úkol, nebo se za 10 minut přestávky naučit na písemku.

2.Vždy připraven - Jak jistě všichni víme, učitelé dokáží být velmi zákeřný. Přepadové písemky, vyvolávají nás když vědí, že zrovna nedáváme pozor, nebo jsme duchem ještě v posteli. Proto je úplně nejlepší si vždy před začátkem hodiny prostudovat poslední látku a nachystat si všechny pomůcky, psací potřeby atd. Na hodinu. Uvidíš, že se budeš cítit mnohem sebevědoměji, než to chystat když se objeví učitel.

3.Pořádek - Je velmi důležité aby jsi měl/a ve všem pořádek. Například když některou hodinu chybíš domluv se s někým ze spolužáků aby jsi si od něj půjčil/a sešit na opsání. Nebo ti to může naskenovat. Ale také je důležité aby jsi si ty sám/a dělala poctivé zápisky z hodin. Nemusí to být žádný krasopis. Hlavně když se v tom vyznáš a bude se ti z toho dobře učit.

4.Zapomětlivost - Často se na nás všechno valí ze všech stran. Každý z učitelů nám zadá úkol či stanový písemku a kdo si to má všechno pamatovat? Tak si to zjednoduš, můžeš u sebe na každou hodinu nosit například diář, kde si můžeš všechny tyto úlohy zapisovat. Nebo když žijeme v této moderní době, kde je vymakaná elektronika, co takle si to zapisovat si to do mobilu, třeba jako upomínky. Pak se rozhodně nemůže stát, že zapomeneš.

5.Je lepší být blbce na pět minut než navždy - Často se stává, že látku, kterou na nás vychrlí učitel není vždy snadné pochopit. Proto se musíš zeptat, úplně nejlepší je přihlásit se a vyjasnit si to s učitelem, myslím, že pokud to není úplný blbec tak bude rád, že jsi o jeho přednášku projevil/a zájem. Pokud se stydíš zeptej se rodičů nebo spolužáků.

6.Šplhounství to není, ale - Když se čas od času připravíš a necháš se vyvolat určitě to vyvolá u učitelů dojem, že se na hodinu připravuješ a je to lepší než aby tě vyvolali, když jsi zrovna nepřipravený/á a následovalo by to špatnou známkou

7.Záleží na tom kde a kdy - Ano, i to kde a kdy se zrovna učíš je důležité. Tak například před hodinou na kterou se učíš 10 hustě popsaných stránek to asi není to pravé. Nejlepší je učit se s předstihem a před hodinou si to pouze zopakovat. U televize nebo počítače to také není nic extra. Někomu vyhovuje úplné ticho, takže se zavře v pokoji a prostě se učí, učí, učí. Ale já upřednostňuji čerství vzduch, když si sednu na lavičku, učím se a u toho nasávám čerství vzduch je to mnohem příjemější.Nebo pokud toho máš opravdu hodně co takle zavolet si kamárádky a učit se společně. To bude mnohem zábavnější ne?

8.Přestávky - Pokud toho máš hodně musíš si dávat pauzy. Tím ale nemyslím, že se pět minut budeš učit a potom následuje hodinová pauza. Právě naopak pořádně se učit aspoň hodinu a potom třeba 10ti minutová procházka. Ale žádné koukání na televizi nebo zapínání počítače! To by ti učení potom špatně lezlo do hlavy.

9.Zábava je také důležitá - Možná se to může zdát zvláštní, vzhledem k tomu co jsem psala. Ale jenom se učit a učit, není to pravé. Proto, když víš, že už jsi dostatečně na všechno připraven/a tak honem honem někam za zábavou.

10.Taháky - Ano, ano opisování a taháky. Pokud jsi dodržoval/a rady něměl/a by jsi je potřebovat. Ale jak jistě víte jistota je jistota. A vždycky je dobré mít zálohu, kdyby se ti najednou všechno vykouřilo z hlavy. Navíc se budeš cítit jistější a nakonec ho ani nebudeš potřebovat. Takže napsat si tahák určitě není něco, zaco by jsme se měli stydět.

Doufám, že rady do nového školního roku pomůžou.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Maybelline Maybelline | Web | 4. září 2012 v 14:41 | Reagovat

Děkuju :-)

2 Nikie Nikie | Web | 4. září 2012 v 15:24 | Reagovat

Krásný design:)

3 Renda♥ Renda♥ | Web | 4. září 2012 v 15:42 | Reagovat

Ahoj můžeš dat prosím hlásek pro Holly Marie Combs

díky a tady máš odkaz:

http://renaninan.blog.cz/1208/miss-my-blog-5-kolo

4 miss VeЯůů~ miss VeЯůů~ | Web | 4. září 2012 v 19:27 | Reagovat

Děkuju moc,máš tam 5.HLas :).
Jinak super rady,je to vážně užitečný .)

5 pouzeja pouzeja | Web | 18. září 2012 v 18:11 | Reagovat

Jůů..moc pěkně si mi poradila...nesnáším školu :-D

6 Crazy Girl Crazy Girl | Web | 26. října 2012 v 19:41 | Reagovat

[5]: Me too!!!! :-P  :D  :-D  8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama